Aktivity

Hosťom odporúčame:

Turistika, šport, rybolov
Ponúkame Vám príjemnú dovolenku v blízkosti termálneho kúpaliska Bešeňová s celoročnou prevádzkou, Aquaparku Tatralandia, turistiku v Chočských vrchoch, Nízkych a Vysokých Tatrách, lyžiarske strediská SKI Park Ružomberok a SKI Jasná, množstvo kultúrno historických pamiatok, rybolov na rieke Váh a Liptovskej Mare. Toto všetko Vám zaručuje tú správnu dovolenku a oddych.
 
Termálne kúpaliská Bešeňová
Sú vzdialené len 6 km od penziónu. Nachádza sa tu 6 bazénov s celoročnou prevádzkou. Voda má blahodárne účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Odporúčame kúpanie hlavne v zime v otvorenom bazéne, kedy sa teplota okolia pohybuje pod bodom mrazu.
 
SKIPARK Ružomberok
Lyžiarske stredisko je vzdialené od penzióna len 5 km. Rozprestiera sa nad mestom Ružomberok v pohorí Veľkej Fatry, v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkial vedie lanová dráha na Malinô Brdo.
 
AQUAPARK TATRALANDIA
Vzdialený od penziónu približne 21 km. Je najväčší na Slovensku. Vďaka termálnej vode je prevádzka celoročná. Areál ponúka 6 bazénov a 6 tobogánov.
 
VLKOLÍNEC
Obec zapísaná do zoznamu Svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO, vzdialená 10 km. Je najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Vznikol ako osada drevorubačov alebo uhliarov. Dominantou je drevená zvonica a roľnícky dom.
 
Liptovská Mara
Jedna z najväčších vodných nádrží, vzdialená 16 km. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, rybárčenia. Nenechajte si ujsť plavbu vyhliadkovou loďou MARTIMEX – OMEGA, plavba trvá 1 hodinu.
 
KELTSKÁ OSADA HAVRÁNOK Liptovská Mara
Archeoskanzen Havránok z mladšej doby železnej ( 300 – 100 r.pred n.l. ). Stavby obydlia, obeliská, pec, latenská hradba, most, stredoveká obranná priekopa, obytná veža a rôzne čiastočne zrekonštruované predmety tvoria archeologické múzeum v prírode. Národná kultúrna pamiatka od roku 1967.

<